Aromatické masáže

Aromaterapie je velmi příjemná metoda kombinující účinky přírodních látek s dotykovou terapií.

Doteky i vůně působí na emoce. Dokáží vnést naprosté uvolnění a úlevu celému tělu. Je proto velmi důležité, aby byla při masáži uklidněná i naše mysl. Mechanické podněty, prováděné nejčastěji rukama na povrchu těla, vyvolávají místní i vzdálené změny.

Masáž stimuluje krevní oběh, uklidňuje nervový systém, a uvolňuje svalové napětí. Klasická aromaterapeutická masáž zahrnuje oblast celého těla od vlasové části až po konečky prstů. Masáž je jemná, příjemná a nesmí působit bolest. Směsi silic pro masáže se volí podle žádaného účinku především z pohledu tradiční čínské masáže a psychického stavu člověka. Také důkladná masáž chodidel po dlouhém dni je velmi příjemná a osvěžující. Rostlinné silice Vám pomohou s uvolněním, a svojí vůní masáž zpříjemní.

Současný název aromaterapie se požívá od roku 1937 a v posledních desetiletích její obliba prudce stoupá.

Aromaterapeutické masáže pomáhají na prohřátí a prokrvení tkání, dochází k odplavování odpadních látek, stimulují krevní oběh a imunitní systém. Mohou pomoci při bolestech hlavy, migrénách, bolestech zad. Aromaterapeutické masáže jsou jednou z nejúčinnějších metod, které pomáhají k celkové harmonii tělesných i duševních sil. Jsou vhodné při fyzickém i duševním vypětí, stresových situacích i dlouhodobé námaze a pomáhají nám povzbudit naši duši.


Bergamot: je antiseptický, podporuje trávení, hojení, posiluje nervy, zlepšuje dýchání, snižuje horečku, tiší bolest, je antidepresivní.
Eukalyptus: jeden z nejúčinnějších při všech dýchacích obtížích, napomáhá hojení ran, podporuje koncentraci, má příznivé účinky na migrénu, čistí vzduch a patří k základním esencím v aromaterapii.
Levandulový olej Napomáhá při nervovém napětí a přetížení. Jeho uvolňující účinek sahá až k uvolnění jednotlivých svalů. Olej navodí klidný spánek a jeho pěstící vlastnosti činní pokožku jemnou a hebkou.
Citrónový olej Osvěžující olej použitý po ránu, dodává čerstvý pocit po celý den. Posiluje oslabené podkožní vazivo, zlepšuje pokožku při tendenci k celulitidě a zvyšuje její pružnost.
Ylang - Ylang: působí antidepresivně, zmírňuje nervové napětí a nespavost, snižuje krevní tlak, působí jako afrodisiakum, je součástí luxusních parfémů. Dlouhodobá inhalace může způsobit bolest hlavy.
Rozmarýnový olej Oživuje pokožku a dodává ji novou pružnost a vitalitu. Tepelné účinky rozmarýny působí účinně na bledou a unavenou pokožku, na poruchy prokrvení, studené končetiny a oslabené vazivo. Olej posiluje látkovou výměnu pokožky a usnadňuje odbourávání tukových buněk (celulitida). Ideální pro ranní start do aktivního života.
Pomeranč: působí antidepresivně, osvěžuje a uvolňuje, je vhodný při horečce, nechutenství, do koupelových a masážních olejů.
Patchouli: podporuje koncentraci, působí antidepresivně, vhodné k meditacím, čistí vzduch, napomáhá hojení ran a zánětů, brání tvorbě jizev.
Tea-tree: silně antiseptický, používá se k ošetření ran, popálenin, akné, ekzémů, zánětů a poranění v dutině ústní, krvácení dásní, paradentóz, štípnutí hmyzem a oparů, je nejužívanější přírodní antiseptikum.
Skořice: Stimuluje, povzbuzuje, má antiseptické a čistící účinky, působí jako afrodiziakum, pomáhá při nadýmání, nachlazení, silně prokrvuje pokožku - nutno provést test snášenlivosti
Hřebíček: Pomáhá při celkové slabosti, svalovém vypětí, prohřívá, tiší bolest a odpuzuje hmyz. Užívejte v malých koncentracích, může dráždit pokožku. Není vhodný pro epileptiky.

      červená - Zpět žlutá - Nahoru zelená - Další